Травма спря Димитър Димитров на финала: сребро за Хасково от Балканското по джудо
Джудистът на СК „Джудо Хасково“ стигна до изцяло български финал в Букурещ, но контузия от полуфинала го остави втори при 73 кг.
Димитър Димитров от СК „Джудо Хасково“ спечели сребърен медал на Балканското първенство за младежи до 21 години. Турнирът се проведе в Букурещ, Румъния. Отличието е в категория до 73 килограма.
Финалът в тази категория беше изцяло български. Димитров трябваше да се изправи срещу Кристиян Димитров. Хасковлията обаче не успя да се бори за титлата. Причината беше травма, получена в полуфиналната среща. Така той завърши със сребърен медал.
Изцяло български финал, но без решителна битка
Пътят на Димитър Димитров до финала показва силна форма в надпреварата. Полуфиналът обаче се оказа решаващ. Контузията ограничи възможността му да излезе на пълни обороти. Отборът му остана със среброто, вместо с шанс за злато.
Организаторите не съобщават допълнителни детайли за характера на травмата. Не е ясно и колко време ще е нужно за възстановяване. За клуба от Хасково медалът остава важен успех. Той идва в силна конкуренция на Балканско ниво.
Още един състезател от Хасково в категория 73 кг
В същата категория участва и Димитър Желязков от Хасково. Той отпадна в предварителните кръгове. Така Хасково имаше двама представители при 73 килограма. Един от тях стигна до финала и донесе медал.
Поглед към следващото голямо изпитание в Испания
Между 29 юни и 1 юли предстои силен международен шампионат в Гран Канария, Испания. Там ще се състезават най-добрите млади джудисти в Европа. При кадетите са заявени 428 състезатели от 43 държави.
Сред избраниците в националния отбор на България е Владимир Тодоров. Той ще представя страната в категория до 66 килограма. Турнирът е важен тест за формата на кадетите и за развитието на националния тим.
Още новини в категория Новини от Хасково
Последвайте ни в Telegram: https://t.me/p26news
Още от Новини от Хасково
